مطب کرج: خیابان بهشتی، جنب زیر گذر، برج ارم، طبقه 2، واحد 5

026-32265707 - 09375106869

مطب تهران: اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

روز و ساعت مطب تهران: دوشنبه ساعت 10 تا 12 صبح

021-44426690

Oskuie Physical Medicine Clinic

4 تمرین مختلف که بر روی مفاصل تأثیر نمی گذارد

زانوها بیشتر وزن بدن را تحمل می کنند. بنابرای ، اگر آنها برای شما مشکلاتی ایجاد کنند ، ورزش کردن می تواند به آنها آسیب برساند. در اینجا 4 تمرین مختلف وجود دارد که نمی توانند بر روی مفاصل شما تأثیر بگذارند.

تجربه مشکلات زانو نباید مانع انجام فعالیت بدنی بصورت دوره ای شود. در حالی که برخی فعالیت ها بر روی مفاصل شما تأثیر می گذارد ، تمرین های مختلف زیادی وجود دارد که بر روی مفاصل شما تأثیر نمی گذارد.

در بیشتر موارد، آسیب مفاصل هنگامی رخ می دهد که فرد نتواند از تکنیک صحیح استفاده کند. بنابراین ، اگر در مورد تمرینات خود سوالی دارید، مهم است که با یک متخصص صحبت کنید که بتواند در این فرآیند به شما کمک کند.

سلامت مفاصل:

به منظور بهبود هرگونه مشکل در زانو، باید به وزن خود توجه کنید. این یکی از دلایل آسیب مفاصل مانند استئوآرتریت، التهاب تاندون یا التهاب بافت همبند است.

طبق گفته های موسسه آرتریت ، برای هر 4.53 کیلوگرم اضافی، 18.14 کیلو گرم فشار برای زانو اعمال می کند.

مهم است که افراد بدانند چاقی فقط یک مشکل زیبایی نیست. همچنین چاقی، سبب مشکلات سلامتی اسکلتی – عضلانی می شود.

همچنین برخی دیگر از مشکلات سلامتی ناشی از چاقی عبارتند از:

  • افزایش فشار خون
  • سطح کلسترول بالا
  • نارسایی قلبی
  • افزایش قند خون و دیابت
  • کبد چرب
  • آرتروز

بنابراین ، داشتن مشکلات زانو نباید مانع از ورزش کردن شود. درعوض ، این باید برای شما دلگرم کننده باشد. وقتی صحبت از ورزش می شود ، می توانید بدون تاثیر بر مفاصل و مراقبت از سلامتی خود انواع مختلفی از ورزش کم تحرک را انجام دهید.

چرا باید ورزش هایی را که بر روی مفاصل شما تأثیر نمی گذارد ترجیح دهید؟

در تمرینات کم تاثیر که بر مفاصل شما تأثیر نمی گذارد ، حرکات کوچک تر و کنترل شده انجام می شود. این باعث کاهش فشار روی مفاصل می شود. مفاصل، قسمت هایی از بدن هستند که در هنگام ورزش به طور مرتب با دویدن ، پریدن ، فوتبال ، تنیس ، بسکتبال یا سایر فعالیت های پر فشار بیشترین صدمه را می بینند.

با این حال ، این بدان معنا نیست که این تمرینات باعث سوزاندن چربی و عرق کردن نمی شود. در مقابل ، برخی می توانند ظرفیت عضلانی و قلبی – عروقی شما را آزمایش کنند.

4 تمرین مختلف که بر روی مفاصل تأثیر نمی گذارد:

  1. شنا:

شنا یکی از ورزش هایی است که از کل بدن استفاده می شود. همچنین می توان گفت که یکی از فعالیت های مفاصل و دوستانه است. این امر به این دلیل است که آب با حمایت از وزن و نرم کردن هرگونه تأثیر ، فشار بر بدن را کاهش می دهد.

شنا، به دلیل نیاز به عضلات و انعطاف پذیری شامل ورزش های قلبی و هوازی است. از سبک آزاد گرفته تا پروانه ای ، در هر سبک شنا لازم است که ماهیچه های قسمت فوقانی و تحتانی بدن حرکت کند.

می توان گفت که شنا در مقایسه با هر نوع تمرین قلبی ، سبب حرکت عضلات بزرگ تری در بدن می شود. تخمین زده می شود که شنا کردن نیم ساعت بدون توقف می تواند به شما در سوزاندن بین 220 تا 270 کالری کمک کند. بنابراین یک ورزش ایده آل برای سوزاندن چربی و آشکار کردن ماهیچه های بدن است.

4 تمرین مختلف که بر روی مفاصل تأثیر نمی گذارد

  1. تناسب اندام آبی: یکی از انواع مختلف ورزش کم تحرک است که روی مفاصل تأثیر نمی گذارد:

اگر شنا را دوست ندارید ، می توانید با ایستادن در استخر ورزش استقامتی هوازی ، تاسب اندام آبی   انجام دهید.  تناسب اندام آبی مشابه تمریناتی است که در یک کلاس معمولی ایروبیک انجام می شود. با این حال ، هنگامی که آب اضافه می شود ، در حالی که اثر کاهش می یابد دوام افزایش می یابد.

برای پیاده روی در آب تلاش بیشتری می شود. به همین دلیل کالری بیشتر از حد معمول سوزانده می شود. تناسب اندام آبی ، مانند تمرینات با تأثیر بالا به دنبال انرژی در ذخیره های چربی است ، نه در کربوهیدرات ها.

طبق آمار مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده ، هنگام انجام 1 ساعت تنایب اندام آبی ، تقریباً 520 کالری سوزانده می شود.

4 تمرین مختلف که بر روی مفاصل تأثیر نمی گذارد

  1. قایقرانی:

این یکی دیگر از تمرینات کم تاثیر است که هم از زانو محافظت می کند و هم به شما امکان می دهد یک تمرین عالی را انجام دهید. برای قایقرانی ، لازم است که تمام قسمت های بدن ، از بازوها تا پاها ، در درجه اول عضلات قفسه سینه و شکم حرکت کند.

نیازی به زندگی در نزدیکی دریاچه یا رودخانه نیست . می توانید به سالن ورزشی بروید و از ماشین قایقرانی آنها استفاده کنید. این ماشین ها به شما امکان می دهند سطح مقاومت را بر اساس ظرفیت خود تعیین کنید. با استراحت می توانید آن را در فواصل مختلف انجام دهید.

قایقرانی به مدت نیم ساعت با سرعت اندازه گیری شده به شما امکان می دهد 260 تا 300 کالری بسوزانید.

4 تمرین مختلف که بر روی مفاصل تأثیر نمی گذارد

  1. یوگا:

یوگا اغلب با حالت های انبساط که برای آرامش و انعطاف پذیری است  نه چربی سوزی همراه است. با این حال ، برای برخی از انواع یوگا باید انرژی بالایی صرف شود. بنابراین آنها می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند.

4 تمرین مختلف که بر روی مفاصل تأثیر نمی گذارد

 

Source: www.sagligabiradim.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *