مطب کرج: خیابان بهشتی، جنب زیر گذر، برج ارم، طبقه 2، واحد 5

026-32265707 - 09375106869

مطب تهران: اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

روز و ساعت مطب تهران: دوشنبه ساعت 10 تا 12 صبح

021-44426690

Oskuie Physical Medicine Clinic

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

بسیاری از ما در هفته های اخیر به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 در خانه کار می کنیم. اما مواظب باشید. مبل هایی که در اتاق نشیمن روی آن دراز می کشیم ، موسیقی گوش می دهیم ، تلویزیون می بینیم ، کتاب می خوانیم و با عزیزانمان گپ می زنیم چقدر مناسب است؟

اگرچه گاهی می خواهیم در یک روز کاری شلوغ روی فرش یا روی تخت دراز بکشیم ، اما مسلم است این محیط هایی که قصد استراحت داریم شرایط ایده آل کاری را فراهم نمی کنند. بنابراین ، اگر   کار در منزل  را در شرایط مناسب سامان ندهید و اگر برخی از عادات غلط را ادامه دهید ، ممکن است به دلیل کار طولانی مدت با رایانه ، درد کمر ، گردن و پشت شدیدتر را تجربه کنید.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

بنابراین ، چه نوع دستورالعملی هایی را باید برای سلامت کمر و گردن در محیط خانه حفظ کنیم و کدام عادت های اشتباه را باید پایان دهیم؟  10 قانونی که هنگام کار در خانه باید به آنها توجه کنید :

  حتماً پشت میز کار کنید:

در خانه روی زمین ، تخت یا مبل کار نکنید ، بلکه همیشه پشت میز  و روی یک صندلی کار مناسب بنشینید. در غیر این صورت ، به دلیل توزیع بد بار ، کل ستون فقرات ، بازوها ، زانوها و باسن درد بیشتری خواهد داشت.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

تمام وسایل مورد نیاز خود را روی میز قرار دهید:

میز شما باید به اندازه ای بزرگ باشد که بتواند وسایلی را که هنگام کار استفاده می کنید در خود جای دهد. برگشتن مکرر برای برداشتن موارد مورد نیاز مانند تلفن ، قلم ، پرونده و ماشین حساب و به خصوص بردن وسایل از زمین ، می تواند منجر به فتق کمر یا درد عضلانی شود.

 

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

صندلی خود را در ارتفاع ایده آل قرار دهید:

صندلی کار، قسمتی که در آن می نشینید باید دارای ویژگی هایی باشد که می تواند بالا و پایین بیاید و دسته های آن قابل جداشدن باشد.

کار روی صندلی بسیار کوتاه می تواند مشکل دردناکی در جلوی زانو ایجاد کند و صندلی با بلندی که پا با زمین تماس نداشته باشد می تواند باعث درد ستون فقرات شود. روی صندلی هایی که خیلی بلند است و پاها در هوا می مانند ، یا خیلی کوتاه است و سطح زانوها بالاتر از  باسن است کار نکنید. در حالی که پاها به راحتی زمین را لمس می کند ، باید زانوها و باسن در یک ارتفاع باشند.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

 گودی کمر را پشتیبانی کنید:

برای جلوگیری از درد عضلانی نخاع ، در حالی که روی صندلی نشسته اید ، کمرتان باید پشت صندلی را لمس کند. در غیر این صورت ، ستون فقرات کمر  را با یک بالش کوچک حمایت کنید. ارتفاع قسمتی که به صندلی تکیه داده اید باید حداقل به نیمی از تیغه های شانه برسد و گردن ، پشت و کمر شما هنگام نشستن راحت باشد.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

صفحه رایانه خیلی پایین نباشد:

مانیتور کامپیوتر را در فاصله 50 تا 75 سانتی از چشم قرار دهید. نقطه میانی صفحه رایانه باید کمی زیر سطح چشم شما باشد. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید ، همانند اسمش با قرار دادن کامپیوتر روی زانو کار نکنید. یا با پشتیبانی اضافی رایانه خود را بالا ببرید یا از صفحه کلید یا صفحه نمایش اضافی استفاده کنید. صفحه نمایش بسیار پایین و دور از شما می تواند باعث شود که سر و شانه های خود را به سمت جلو متمایل کنید و در نتیجه باعث فتق گردن ، درد عضلات و اختلال در وضعیت بدن شوید.

آرنج خود را خیلی خم نکنید:

هنگام استفاده از صفحه کلید ، اطمینان حاصل کنید که آرنج ها خیلی خم یا پهن نیستند ، بازو موازی کف زمین است و دست ها به سمت بالا کشیده نشده اند. همچنین ، شانه ها و بازوهای شما باید شل باشند. در غیر این صورت ، شرایط کار می تواند باعث فشرده سازی عصب در سطح آرنج و مچ دست ، و درد کمر و گردن شود.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

هنگام صحبت هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید:

هنگام استفاده از رایانه ، تلفن را بین گوش و شانه خود فشار ندهید ، یا آن را با هدست یا باز کردن بلندگو استفاده کنید. در غیر این صورت ، درد عضلانی یا فتق گردن مربوط به ستون فقرات ممکن است ایجاد شود.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

حداکثر ، هر ساعت یک استراحت ضروری است:

هنگام کار در پشت میز  ، حداکثر هر ساعت 10- 5 دقیقه استراحت کنید و در این روند بلند شوید و قدم بزنید. وقفه های کوتاه به شما کمک می کند تا ذهن خود را خالی کنید و در عین حال به  حل بخشی از مشکلات مربوط به غلط نشستن کمک کنید.

10 مرحله برای جلوگیری از کمر و گردن درد

5-3 روز در هفته ورزش بسیار مهم است:

برای سلامتی کمر و گردن  5-3 روز در هفته ، در یک محیط مناسب در خانه ، 30-20 دقیقه با سرعت متوسط ​​پیاده روی یا ورزش کنید. اگر عادت به ورزش ندارید ، در این دوره تمرینات با فاصله زیاد را شروع نکنید.

مراقب غذاهای بی ارزش باشید!

با اضطراب بیماری همه گیر ویروس کرونا (Covid 19) و راحتی در خانه از خوردن غذای بی ارزش خودداری کنید. در پایان ماندن در خانه ، وزن شما ممکن است به عددی که نمی خواهید برسد و سلامت ستون فقرات شما را به خطر بیندازد. نوشیدن آب را فراموش نکنید ، زیرا آب عملکردهای حیاتی بسیاری مانند از بین بردن سموم از بدن دارد. علاوه بر اینها ، کار مداوم بدون بلند شدن و به خصوص نوشیدن آب کم تر می تواند منجر به تشکیل سنگ کلیه شود.

Source: www.sozcu.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *