مطب کرج: خیابان بهشتی، جنب زیر گذر، برج ارم، طبقه 2، واحد 5

026-32265707 - 09375106869

مطب تهران: اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

روز و ساعت مطب تهران: دوشنبه ساعت 10 تا 12 صبح

021-44426690

Oskuie Physical Medicine Clinic

هزینه لیزر درمانی دیسک کمر

لیزر درمانی یکی از روش های درمان کمردرد است و هزینه لیزر درمانی دیسک کمر نسبت به سایر روش های پایین تر است. کمر درد مزمن ای که به علت فتق دیسک کمر ایجاد می شود یکی از مشکلات رایج در حوزه سلامت است. افراد زیادی درگیر این درد هستند و به طور مستقیم و غیر مستقیم به دلیل ناتوانی های ایجاد شده هزینه هایی می پردازند. کمر درد باعث هدر رفتن پول و زمان می شود و می تواند مانع انجام فعالیت های شغلی فرد شود. درد کمر می تواند بسیار ناراحت کننده و عذاب آور باشد.

 

هزینه لیزر درمانی دیسک کمر

 

لیزرها در زمینه های مختلف پزشکی استفاده می شود و مزایای منحصر به فردی به همراه دارند. لیزرها در درمان فتق دیسک کمر هم مفید و سودمند هستند. ایده استفاده از لیزر در درمان دیسک کمر در اوایل دهه 1980 بوجود آمد. پس از یک سری آزمایشی درون آزمایشگاهی در فوریه سال 1986 اولین پروتکل لیزر درمانی بر روی انسان انجام شد. FDA در سال 1991 لیزر درمانی را تأیید کرد. تا سال 2002 حدود 35هزار مورد لیزر درمانی دیسک کمر در سراسر جهان انجام شد و استفاده از لیزر برای درمان دیسک کمر امروزه گسترش یافته است.

کاهش فشار وارد شده بر روی اعصاب می تواند درد را تسکین داده و علائم فتق دیسک را از بین ببرد. برای این منظور می توان از لیزر استفاده نمود. دیسککتومی لیزری و لیزر درمانی یا PLDD روش هایی هستند که با استفاده از لیزر، فشار وارد شده بر روی دیسک را کاهش می دهند.

دیسککتومی لیزری روشی سرپایی است و نیازی به بیهوشی ندارد. برای انجام دیسککتومی لیزری ابتدا یک سوزن به داخل فضای دیسک فرستاده می شود. در طی این روش بجای برداشتن مواد داخلی دیسک، لیزر این مواد را می سوزاند. دیسککتومی لیزری حداقل تهاجمی و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است. از آنجایی که این روش بافت زیادی را درگیر نمی کند، زمان بهبود بسیار کوتاه تر از روش سنتی است. در حال حاضر دیسککتومی لیزری به طور گسترده ای در مراکز مختلف استفاده می شود.

با گذشت زمان افراد تمایل پیدا کردند که برای درمان کمر درد و دیسک کمر خود از روش های غیر تهاجمی یا حداقل تهاجمی استفاده کنند.

لیزر درمانی دیسک (PLDD) یکی از روش های جایگزین موثر برای درمان دردهای مزمن کمر و اندام تحتانی است، از جمله فتق دیسک کمر، تنگی ستون فقرات و سندرم شکست جراحی کمر که درد آن با درمان های محافظه کارانه غیر تهاجمی دیگر نمی تواند کاهش یابد.

PLDD با استفاده از سی تی اسکن و فلوسکوپیک به عنوان راهنما انجام شده و درمانی ایمن و مقرون به صرفه برای فتق دیسک های بین مهره ای به نظر می رسد. میزان استفاده از این روش به دلیل مزایای آن در حال افزایش است. لیزر درمانی حداقل تهاجمی است، می تواند در یک بستر سرپایی انجام شود، نیازی به هیچ نوع بیهوشی عمومی نیست، موجب هیچ عارضه جانبی یا بی ثباتی ستون فقرات نمی شود، زمان توانبخشی را کوتاه می کند، قابل تکرار است و در صورت نیاز مانع انجام جراحی باز نمی گردد.

در لیزر درمانی از طول موج های مختلف لیزر استفاده شده است، اما اطلاعاتی جامع راجع به اینکه کدام طول موج بیشترین تاثیر را می گذارد موجود نیست.

در مواردی که رباط طولی پشتی دچار پارگی شده که به صورت نشت اپیدورال با غلظت متوسط در دیسکوگرافی مشخص می شود، لیزر درمانی توصیه نمی شود. این درمان ابتدا با علائم بالینی توصیه می شود اما موفقیت درمان به یافته های دیسکوگرافی مرتبط است.

فورامینوتومی خلفی سرویکال با لیزر به همراه دیسککتومی با لیزر، یک گزینه جراحی کارآمد برای درمان فتق دیسک گردن است. دقت بالای سری لیزر باعث تسهیل جراحی فشردگی های پیچیده در فضای محدود جراحی می شود و ممکن است خطر خونریزی داخلی عمل و آسیب های عصبی را کاهش دهد.

جهت انتخاب بهترین روش درمانی برای بیمار، ویژگی های فردی و وضعیت منحصر به فرد وی در نظر گرفته می شود. لیزر درمانی می تواند در اکثر موارد دیسک کمر نتایج بسیار خوبی بر جای بگذارد، اما قبل از انجام این روش بیمار به طور کامل معاینه می شود.

 

لیزر درمانی دیسک کمر

 

هزینه لیزر درمانی دیسک کمر

از آنجا که لیزر درمانی دیسک کمر حداقل تهاجمی است و در بستر سرپایی انجام می شود، دوره ریکاوری بسیار کوتاه تر از روش های تهاجمی است. لیزر درمانی نیاز به بستری شدن نداشته و بیمار طی یک هفته تا 10 روز پس از انجام این روش می تواند به کار خود بازگردد.

لیز درمانی دیسک کمر به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث کاهش هزینه می شود. لیزر درمانی با حذف نیاز به بیهوشی و بستری شدن هزینه های درمان را به طور مستقیم کاهش می دهد.

دوره ریکاوری طولانی می تواند مانع کسب درآمد فرد در یک بازه ی زمانی طولانی شود و به طور غیر مستقیم بر درآمد فرد تاثیر می گذارد. با استفاده از از لیزر درمانی و کاهش دوره بهبود درآمد از دست رفته سریع تر بازگشته و معمولا فرد قادر به انجام فعالیت های شغلی خود می شود.

همچنین هزینه ی درمان های دیگری که ممکن است برای رها شدن از شر کمر درد امتحان کنید را به طور کامل حذف می نماید. به نظر می رسد که با توجه به تمام این موارد، لیزر درمانی روشی کاملا مقرون به صرفه می باشد.

هزینه دقیق لیزر درمانی به شرایط فردی بیمار بستگی داشته و برای تعیین آن می توانید به مطب مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 44426690-021 تماس بگیرید.

 source:ajnr.org, emedicine.medscape.com

115 Comments

 1. محمود عسكري تلفن ٠٩١٢١٥١٩٨٤٣منزل٠٢٥٣٢٩٣٣١٦٢

  12 تیر 1398 at 01:10

  سلام عسکری هستم پارگی دیسک سوم وفشار کمرنگ دیسک دوم دارم اکنون دیسک سوم به عصب های پای چپم زده ودرد دارم بی حسی وکز کز ندارم ومیخواهم لیزر در مانی یا پی ال دی دی کنم سوال یک در بیمارستان بقیه الله انجام میدهید دوم دفترچه نیروهای مسلح داردم با کد جانبازی سوم هزینه ان چه قدر است چهارم زمان عمل ونقاهت
  متشکرم

  Reply
  • admin

   17 تیر 1398 at 19:16

   سلام
   بیمارستان بقه الله نیستم ولی همکاران خوبمان انجا تشریف دارند

   Reply
   • سید کامران فیض الله زاده

    7 آبان 1398 at 20:55

    لطفا یک شماره تلگرام یا واتساپ اعلام کنید بنده مادرم کمر درد دارد عکس ام آر ای براتون بفرستم ببینید با لیزر قابل درمان است
    09148726153

    Reply
    • admin

     8 آبان 1398 at 18:26

     0937516869

     Reply
     • صالحی

      7 آذر 1398 at 19:25

      سلام مادرم ۶۱ ساله ۱۵ سال پیش پلاتین در کمر گذاشته والان مدت ۶ ماه است کمر درد و مشکل راه رفتن پیدا کرده دکتر بردیم گفت به دلیل اظافه وزن دچار فتق دیسک شده ودرمان خاصی ارایه نداد
      فقط گفت آب درمانی وکاهش وزن
      حالا دکتر با این شرایط آیا قابل لیزر درمانی دارد مادرم یاخیر
      ممنون میشم اگر راههای درمان رو ارایه بدهید
      با تشکر فراوان

     • admin

      9 آذر 1398 at 17:26

      سلام
      امکانش هست. اما بدون معاینه و بررسی مدارک امکان پاسخگویی دقیق نیست.

    • admin

     8 آبان 1398 at 18:27

     09375106869

     Reply
     • محمد رضا شقاقی

      16 دی 1398 at 12:39

      سلام دیکس کمر خانمم کج شده وتنگی نخا دارد عکس وام ار ای گرفتم گفتند باید عمل بشه ۵۷ سال سن دارد ایا با لیزر درمانی خوب میشه

     • admin

      24 دی 1398 at 18:48

      سلام
      باید معاینه بشن

 2. اسماعیل نادری

  1 مرداد 1398 at 05:13

  با سلام دکتر
  دیسک کمر دارم ک فقط موقع خم شدن و صبح ها درد دارم فقط هم ناحیه کمر .ک باستن و دردپا را ندارم دیسک ال ۴ .فیزیوتراپی هم خیلی رفتم ک گاهی وقتها خودبخود شاید یک یا دو ماهی خوب میشم و دوباره گرفته.
  ممنون ازشما دکتر لطفآ راهنمایم کنید با. تشکر

  Reply
  • admin

   2 مرداد 1398 at 19:06

   سلام
   با توجه به اینکه درد به پاتون انتشار ندارد دیسکتان چندان باعث درد نیست و بهتر است ورزشهای تقویت عضلات کمر که در وبسایت هست را انجام دهید.

   Reply
   • احد

    2 دی 1398 at 02:33

    سلام دکتر من کمرم درد میکنه ناحیه سمت چپ نیش میزنه و از باسنم میگیره تا انگشت پای چپم لطفا راهنمایی کنین یک ساله این وضعیتو دارم

    Reply
    • admin

     4 دی 1398 at 18:16

     سلام
     باید ام ار ای بشید

     Reply
 3. زمان دلفانی

  11 مرداد 1398 at 13:18

  سلام آقای دکتر، وقت شما بخیر، بنده حدود یکسال هست که مبتلا دیسک گردن و تنگی کانال نخاع شده ام، کارمند دولت هستم و دفترچه بیمه خدمات درمانی دارم، آیا برای عمل دیسک گردن من با لیزر میتونم از بیمه ای دارم استفاده کنم؟ یا بهتر هست بپرسم برای اینکه بابت هزینه جراحی با لیزر از بیمه خودم استفاده کنم چه پیشنهادی دارید؟ ضمن اینکه برابر فهرستی که به ما ابلاغ شده برای جراحی دیسک گردن سقف پرداخت تعیین نشده، ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  Reply
  • admin

   13 مرداد 1398 at 19:39

   سلام
   وقت بخیر. در مورد گردن این کار در موارد معدود و خاصی انجام میشود. باید دید مورد مناسب هستید یا نه

   Reply
 4. رحمت الله

  12 مرداد 1398 at 23:23

  باسلام دکتر
  پارگی دیسک کمردارم هزینه عملیات لیزری چنداست
  میخواهم عملیات لیزری کنم
  هزینه میانگین اش لطف کنید
  باتشکر

  Reply
  • admin

   13 مرداد 1398 at 19:35

   سلام
   حدود 2 تا 5 میلیون ولی باید دید برای شما مناسب هست یا نه

   Reply
   • بهار

    19 شهریور 1398 at 13:34

    سلام دکتر خسته نباشید مادر من بیمه تکمیلی داره و دیسک کمرش خیلی شدیده باهاش درد دارن ندادم گاهی وقتا هم پرم پا داره فکر کنم دکتر شهرستان بهش گفته ک پارکی یا در رفتگی دیسکه . ب نظر شما مناسب هست ایشون جراحی با لیزر انجامم بدن? و اگه بخوان عمل کنن کدو بیمارستان حضور دارین

    Reply
    • admin

     20 شهریور 1398 at 19:30

     سلام
     باید معاینه بشن و مدارکشون بررسی دقیق بشه

     Reply
   • رشیدشرقی

    8 آبان 1398 at 18:48

    سلام آقای دکتر.من تنگی نخاع دارم ایابالیزرقابل حل هست واگرهست.بعدازعمل دوباره بازگشت داردیانه

    Reply
    • admin

     8 آبان 1398 at 19:37

     سلام
     سوالتون خیلی کلی هست. امکانش هس اما نیاز به بررسی کامل شرایطتون داره

     Reply
 5. فاطمه

  13 مرداد 1398 at 08:02

  سلام خسته نباشید مادر من دیسک شدید دارن یعنی مهره ۴,۵ درگیره واقعاً داره اذیت میشه میخواستم ببینم با دفترچه تامین اجتماعی چقدر میشه هزینه اش؟

  Reply
  • admin

   13 مرداد 1398 at 17:28

   سلام
   هزینه چه کاری؟

   Reply
  • admin

   13 مرداد 1398 at 19:38

   اگر منظورتون درمان با لیزر هست حدود 2 تا 5 میلیون

   Reply
 6. خانم یزدانپناه

  13 مرداد 1398 at 21:58

  سلام ۵۳ ساله هسم دیسک ۳.۵‌.۷ کمرم مورد داره کانال نخاع تنگ شده درد داشتم والان مدتی سوزش خیییلی شدید دروسط کمرم متمایل به راست شدیییدهست. طوریکه از درد بطرف راست کج شدم و پشتم برجسته شده وقوزبندم‌ میبندم بیفایده هس. فیزیواستخر هم دگه ج نمیده
  خواستم ببینم با لیزر میشه عمل کنم .چون بعدعمل کسی برامراقبت ندارم.لطفا ج بدین خیییلی دارم عذاب میکشم ممنونم اگرامکانش هس حدود هزینه عمل لطف کنن بگن

  Reply
  • admin

   14 مرداد 1398 at 17:46

   سلام
   شما حتما باید معاینه بشید و در صورت لزوم نوار عصب گرفته بشود و بعد در مورد روش درمانتون تصمیم گیری بشود

   Reply
 7. علیرضا فتاحی

  14 مرداد 1398 at 19:26

  دکتر عزیز سلام..بنده چاق بودم و با ورزش دو ، وزن خود را از 160 به 80 کیلو کاهش دادم.روزانه بیست کیلومتر استقامتی میدوم.در حدود یکسال است که در حین دویدن در مفصل انتهای ران و لگن درد دارم و علیرغم احساس درد به دو ادامه میدادم.به این امید که درد از بین برود ولی متاسفانه درد ادامه دارد.
  سالهای قبل فتق خفیف بین L4.L5 داشتم.احتمال میدهم درد سیاتیک باشد.
  آیا با انجام دیسککتومی درد لگن در حین دویدن از بین میرود؟..آیا به دویدن ادامه دهم؟
  از لطف شما سپاسگزارم. علیرضا//

  Reply
  • admin

   19 مرداد 1398 at 18:07

   سلام
   افرین به شما بابت کاهش وزن
   وقتی تشخیص دقیق در مورد علت دردتون نداریم نمیتوان جواب قاطع داد. درد شما می تواند منشا دیسک یا مفصل و یا عضلانی داشته باشد

   Reply
 8. زهره کریمی

  17 مرداد 1398 at 16:48

  با سلام خدمت شما آقای دکتر خواهش میکنم راهنماییم کنید من 29 سالمه ودچار دیسک خفیف گردن شدم ولی خیلی درد دارم نمیدونم بخاطر ضعف عضلات گردنمِ یا فشار دیسک روی اعصابِ ….میخوام بدونم میتونم برای عمل لیزر گردن اقدام کنم؟

  Reply
  • admin

   23 مرداد 1398 at 20:29

   سلام
   اگر دیسکتان خفیف است اصولا درمان اولیه شما فیزیوتراپی و تقویت عضلات گردن است

   Reply
 9. سیامک

  27 مرداد 1398 at 22:20

  سلام دکتر لطف کن راهنمایم کن خدا خیرتون بده بنده ۲۷ سالمه سرباز هستم ( امریه ام ) مهرهای ۴ و پنجم طبق تشخیص متخصص پاره شده دکتر گفته زده بیرون و الان درد دارم پای راستم یه مقداری بیحس هستش همراه بادرد و کمر درد هم دارم بعد نوار عصب هم از پای راستم گرفتم لطف کنید راهنمایم کنید ایا با عمل لیزر امکان پذیر هست ک خوب شم و هزینش چقدره ؟ یا عمل جراحی کنم و هزینش چقدره ؟ شما کدمو مناسب میدونید دفترچه نیروهای مسلح دارم اینم شمارم لطف کنید راهنمایم کنید
  09189848230
  باتشکر

  Reply
  • admin

   28 مرداد 1398 at 20:02

   سلام
   با بررسی مدارکتون و معاینه دقیق جواب بهتری میشه داد.

   Reply
 10. نازی

  30 مرداد 1398 at 12:42

  سلام وقت بخیر مادرم دیسک کمر دارن موقعی که نسشته هستن یا دراز هستن درد ندارن ولی وقتی دو تا سه دقیقه سرپا هستن پای چپشون حالت لمس داره و درد شدیدی حس میکنن
  به خاطر پوکی استخوانی که دارن و عمل های زیادی که کردن از عمل به شدت میترسن و حاضر به عمل نیستن
  این عمل برای کسی که پوکی استخوان داره مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  Reply
  • admin

   30 مرداد 1398 at 19:41

   سلام
   در پوکی استخوان منعی ندارد اما باید دید نیاز به این کار دارند یا نه

   Reply
  • سعید

   30 مهر 1398 at 02:12

   با سلام
   جناب آقای دکتر من ۴۷ سال دارم, حدود ۲ ماه قبل درد شدیدی در ناحیه کمرم داشتم و به پشت ران و‌سای پا کشیده میشد با استراحت کامل و فیزیو تراپی و آب درمانی دردی شدید ندارم و فقط به اندازه یک سانت مهره کمرم درد خفیف داره. طبق MRI انجام شده برامدگی دیسک در S1-L5 و T11-T12 وجود دارد. همچنین بیرون زدگی دیسک L1-L2 و تنگای کانال نیز دیده میشه.
   لطفا راهنمایی بفرمایید به آسیب وارده با لیزر درمانی بهبود کامل بدیت میاد یا حتما بایستی عمل باز انجام بدم؟
   ممنون از راهنمایی شما

   Reply
   • admin

    30 مهر 1398 at 20:27

    سلام
    بدون معاینه و رویت مدارکتون نمیتونم جواب دقیق بدم و منظورتون از بهبود کامل نمیدونم چه هست؟

    Reply
 11. علی

  2 شهریور 1398 at 02:21

  با سلام و خسته نباشید کمردرد شدید دارم والان پای چپم از لگن به پاین درد شدید دارم. جواب ام ار ای که گرفتم این موارد رو ذکر کرده که.
  هرنیاسون سانترال در دیسک ل۳ول۴نمایان هست که منجر به استنوز شدیدکانال مجاور شده است.
  . پروتروزیون سانترال نیز در دیسک ل۵و s1وجود دارد.
  . محور کمر افزایش لوردوز دارد
  لطفا اگه امکان داره راهنمایم کنید و بیمه تامین اجتماعی دارم ایا قبول میکنید یا نه و هزینش چقدره؟ خیلی ممنون از زحمات بی وقفتون.

  Reply
  • admin

   2 شهریور 1398 at 17:29

   سلام
   ممنونم
   صرف اطلاعاتی که دادید جهت پاسخ دقیق به شما کافی نیست و نیاز به معاینه و احتمالا موارد دیگر هست

   Reply
 12. مرسل

  2 شهریور 1398 at 11:49

  سلام وقت بخیر اقای دکتر خوب هستید.رستمی هستم از بوشهر.که چند سال پیش پدرم رو عمل کردید.میخواستم بدونم عمل با لیزر بهتره یا عمل باز.دفترچه نیروهای مسلح هم قرارداد دارید.و هزینه عمل چقدر هست دیسک کمر مهره ۴’۵

  Reply
  • admin

   2 شهریور 1398 at 17:28

   سلام
   وقت بخیر
   من جراحی نمیکنم. فکر کنم اشتباهی صورت گرفته

   Reply
 13. ثریا

  5 شهریور 1398 at 14:13

  سلام ببخشید مادرم ۳۵ سالشه و پنج سال پیش دیسک کمر داشتن مهره ی چهار و پنجش فاصله داشته اون موقع ورزش های درمانی و فیزیوتراپی انجام دادن نوار عصب گرفتن و حدود شش ماه استراحت کرده اون موقع که فیزیو تراپی انجام میداد پاهاش عرق سرد میکرد ولی خب حالشون بهتر شد اما دوسال پیش که کرمانشاه زلزله اومد و نتونستن از خودشون خوب مراقبت کنن فشار بهشون وارد شد و الان دردکمر و پاهاشون به شدت بیشتر شده که حتی نمیتونه از جاش بلند بشه لطفاً بگین که باید چیکار کنه ؟ لیزر درمانی یا روش های دیگه؟ ممنون میشم

  Reply
  • admin

   5 شهریور 1398 at 17:38

   سلام
   باید مراجعه کنن و معاینه بشوند

   Reply
 14. علی

  7 شهریور 1398 at 12:17

  سلام آقای دکتر
  بنده 28 سالمه و کمر درد سمت راست دارم
  که درد میزنه به لگن و پام.
  چندبار به پزشک مراجعه کردم و mriگرفتم
  دکتر گفتن که یه ذره از مهره l4_l5مشکل کبودی داره من خودم به عمل راضی ام اما تمام پزشکا گفتن که بنده به عمل نیاز ندارم و با استراحت و ورزش خوب میشم. ضمنا 7ساله کمر درد دارم
  فیزیوتراپی و آب درمانی و ماساژ هم رفتم فایده ای نداشتن
  کلافه شدم از درد و نمیتونم کارایی روزمرمو کامل انجام بدم.
  خاستم ببینم برای من امکان عمل لیزری هست یا نه؟

  Reply
  • admin

   10 شهریور 1398 at 16:46

   سلام
   با توجه به مزمن بودن کمر دردتون و خفیف بودن دیسک نیاز به بررسی بیشتر از جهت علت کمردرد دارید

   Reply
 15. عامر

  7 شهریور 1398 at 15:22

  سلام من ۴۶سالمه و دیسک کمر دارم درد په پا میزنه وبعضی شبا کل پام میگیره باید لیزر کنم یا عمل

  Reply
  • admin

   10 شهریور 1398 at 16:49

   سلام
   جواب سوال شما را نمیتوان با اطلاعات موجود داد. نیاز به معاینه و بررسی بیشتر دارید

   Reply
 16. یزدان کهریزی

  18 شهریور 1398 at 11:12

  با سلام . من 26سالمه رفتم دکتر ام ار ای گرفتم گفته چهار تا دیسک داری کمر درد شدید دارم با درد پهلو و پای چپ خواستم بدونم با لیزر درمان میشم و هزینه عمل چقدره ممنون .

  Reply
  • admin

   20 شهریور 1398 at 19:27

   سلام
   بدون دیدن مدارکتون و معاینه دقیق جواب مطمینی نمیشه داد

   Reply
  • admin

   20 شهریور 1398 at 19:29

   سلام
   بدون رویت ام ار ای و معاینه دقیق نمیشه جواب مطمینی داد

   Reply
 17. داریوش

  18 شهریور 1398 at 23:41

  سلام من 33 سالمه دو ماه درد کمر گرفتم ، پای راستم تیر میکشه بعد از نوار عصب و عضله دکتر گفت دیسک 4و 5 زده بیرون ،با قرص و کپسول هم خوب نشدم باید عمل کنم یا نه؟

  Reply
  • admin

   20 شهریور 1398 at 19:28

   سلام
   ام ار ای انجام ندادید؟

   Reply
   • داریوش

    21 شهریور 1398 at 00:54

    ام ار ای انجام ندادم

    Reply
   • امیرحسین

    5 آذر 1398 at 22:52

    سلام آقای دکتر خسته نباشید من پسری۱۸ساله هستم که الان حدودا ۳سالی میشه دیسک کمر دارم اوایل کم بود ولی الان دردش زیاد شده رفتم دکتر ام ار ای و نوار عصب و عضله انجام دادم ۲تا مهره های کمرم یکی مهره پشت بدن و یکی گردن بیرون زده دکتر گفت خفیف هستن فیزیوتراپی و درمان سنتی انجام دادم خوب نشدم میخاستم بدونم اگر لیزر انجام بدم حدودا هزینش چقدر میشه؟اگه یک عدد بگین ممنون میشم بعدش یه سوال دیگه اینکه بعد عمل من به عنوان یک فرد معمولی به زندگی ادامه میدم یا به عنوان فردی که دیسک کمر داره منظورم اینه میتونم مثل یک فرد معمولی کار و بدنسازی و… انجام بدم؟ی دنیا ممنون میشم اگه جوابمو بدین خدا قوت

    Reply
    • admin

     6 آذر 1398 at 18:07

     سلام
     احتمالا براتون قابل انجام هست. هزینه بین دو و نیم تا چهار میلیون. بدون معاینه و بررسی مدارک نمیشه جواب دقیق داد.
     با هیچ درمانی اوضاع صد در صد به اول بر نمیگرده و باید احتیاطات لازم رو داشته باشید.

     Reply
 18. SORKHABI

  19 شهریور 1398 at 22:48

  سلام جناب دکتر دستتون درد نکنه که در کمک فکری به مردم مضایقه نمی کنید. بنده 70 سالمه و از سال 90 به مشکل درد کمر گرفتارم (دهیدراته + تنگی+ مهره هتی 3و4). یکی از دکرای شهرمون عمل باز پیشنهاد و درصوت عدم انجام عمل بگفته ایشان فلج باید می شدم. عمل نکردم ولی بطور مرتب در استخر پیاده روی می کنم. بی حسی پای راست داشتم با درد لگن بهنگام راه رفتن. اخیرا بنا به پیشنهاد دکتر طب فیزیکی 12جلسه فیزیوتراپی انجام دادم و حالا بیحسی بهنگام راه رفتن ازبین رفته ولی باز هم قادر به طی مسافت طولانی نیستم و درد لگن همچنان باقی است. هنگام خواب همیشه مجبورم به پهلوی چپ بخوابم. خواب به پهلوی راست موجب ایجاد درد در نقطه ای در قسمت راست کمر می شود. بعدقیزیوتراپی ام آر آی تهیه کردم تعداد مهره های درگیر بیشتر شده و پزشک توانبخشی با دیدن نتیجه فرمودند الان عمل هم بر من ناشدنی است، چون مشکل بیشتر شده است. آیا امکان دارد آدرس ایمیل یا واتساب برایم مرحمت فرماییذ تا نتایج دو فقره ام آر آی را برایتان ارسال کنم تا بفرمایید که امکان عمل من با لیزر وجود دارد یا خیر. لازم بیاداوریست کهکارهای خودم را انجام میدهم و رانندگی می کنم در کوتاه مدت مشکل حادی ندارم. راحت می نشینم و بلند می شوم ولی باید وسیله سنگین برندارم و جابجا نکنم. با سپاس و تشکر فراوان حبیب

  Reply
  • admin

   20 شهریور 1398 at 19:33

   سلام
   سپاس از لطفتون
   به ای شماره واتساپ کنید لطفا: 09375106869

   Reply
  • admin

   28 مهر 1398 at 19:09

   سلام مجدد
   با توجه به عکسهاتون و وجود تنگی کانال واضح و با توجه به اینکه فعالیتهای عادی و روزانه را انجام میدهید پیشنهاد من به شما تزریق داخل کمر (جراحی بسته) است. می توانید به دکتر سیدکاظم شکوری (ابتدای گلباد) مراجعه نمایید.

   Reply
 19. پیمان

  6 مهر 1398 at 14:12

  سلام دکتر گرامی من پنجاه ساله هستم و حدود دوساله که درد در پهلوها و شکم دارم و عضلات شکمم سفت میشوند بعد از کلی معاینات مختلف تشخیص تنگی کانال تخاع دادند اما چون درد به پاهام نمیزنه هنوز مردد هستند که درد از تنگی کانال نخاع باشه در این مدت فیزیوتراپی طب سوزنی ورزش درمانی و…. انجام دادم اما هنوز درد دارم میخواستم نظرتونو راجب انجام لیزر درمانی بدونم و همچنین میانگین هزینه اش ….

  Reply
  • admin

   8 مهر 1398 at 19:06

   سلام
   ممکن است لیزر کمک کند اما من در مورد تشخیص شما اطمینان ندارم و حتما باید مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید

   Reply
 20. یزدان

  9 مهر 1398 at 15:22

  سلام جناب دکتر دیسک مهره 4 و 5 من زده بیرون به دکتر رفتم دکتر پس از بررسی ام آر آی من گفت مهره 4 به صورت حاد می باشد و لی مهره 5 به صورت خفیف می باشد در ضمن فرمودن که اگه می دانی درد زیادی داری و زندگیتو مختل می کنه عمل باید بشی خواستم بدانم اگه عمل بسته انجام بدم جواب می گیرم و در ضمن هزینه عمل بسته چقدر می باشد با تشکر

  Reply
  • admin

   10 مهر 1398 at 17:45

   سلام
   بدون رویت ام ار ای و معاینه شما امکان پاسخ دقیق به مناسب بودن یا نبودن عمل بسته نیست

   Reply
 21. حبیب

  10 مهر 1398 at 07:55

  سلام جناب دکتر اسکویی با عرض خسته نباشید و تشکر از پاسخ جنابعالی سعی کردم به شماره ای که مرحمت فرمودید واتساپ کنم نشد. بنظر میاد که اپلیکیشن واتساپ ازکار افتاده یا نصب نکرده اید. با تشکر حبیب

  Reply
  • admin

   10 مهر 1398 at 17:42

   سلام
   واتساپ نصب هست و کار میکنه
   شماره: 09375106869

   Reply
   • سید محمد کاظم ذاکری

    17 مهر 1398 at 21:20

    سلام و عرض ادب
    حقیر ۴۶ سال سن دارم و مدت یک سالی است که از درد خفیف دیسک مهره یک و دو رنج می برم. به هر دکتری مراجعه کردم و انواع داروهای مسکن، شل کننده عضلات، استخر، فیزیوتراپی ، ورزشهای مختلف، دو فقره تزریق هم انجام داده ام که چندان اثر بخش نبوده. آیا با لیزر درمانی مشکل حقیر برطرف خواهد شد؟
    لازم به ذکر است که حقیر ساکن شهر شیراز هستم و به دکتر عصایی جهت عمل لیزر مراجعه کردم که ایشان اصلا قبول نکرد.
    چنانچه حقیر را راهنمایی بفرمائید ضمن اینکه لااقل در شیراز درمان شوم بسیار سپاسگزار خواهم بود.

    Reply
    • admin

     18 مهر 1398 at 17:16

     سلام
     تشکر
     به جناب دکتر علمی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز مراجعه بفرمایید.

     Reply
 22. بتول

  21 مهر 1398 at 12:54

  سلام آقای دکتر من خانمی 27ساله هستم پاهام خیلی درد میکنن سوزش وگزگز هم داره مخصوصا موقع استراحت ام ار ای ونوار عصب انجام دادم میگه دیسک کمر داری ولی خفیف اما پاهام خیلی اذیت میکنه شبا نمیتونم بخوابم آیا بتلیزر درمان میشه ؟هزینه؟

  Reply
  • admin

   22 مهر 1398 at 18:56

   سلام
   ممکنه لیزر درمان منسبی باشه اما باید معاینه بشید و درمان رو شروع کنید

   Reply
 23. امیر

  21 مهر 1398 at 14:11

  سلام
  بنده 4ساله دیسک دارم از ناحیه L5-S1 و L1-2
  تقریبا سالی 1بار دیسکم عود میکنه استراحت مطلق میکنم بمدت 10 الی 15 روز و به نوعی فلج هستم چون وقتی بخوام روی پا بایستم یا کمرم رو صاف کنم درد وحشتناکی میگیره… واجد شرایط برای عمل لیزر یا درمانهای نوین مثل اوزون هستم؟

  Reply
  • admin

   22 مهر 1398 at 18:57

   سلام
   ممکنه درمان مناسبی برای شما باشن اما باید معاینه و بررسی بیشتر بشید

   Reply
 24. م

  28 مهر 1398 at 09:14

  سلام وخدا قوت خانم چهل ساله ای هستم با سابقه پیوندکلیه مدت یک سال است که درد شدید در پای چپ دارم و فتق دیسک شدید ام ار ای دیسک را درسمت راست نشان داده ولی من سمت چپ درد شدید دارم دو بار مراجعه کردم و تزریق بلوک اپی دورال در کمر و عضله پریفورمیس انجام داده ام درد خیلی شدید دارم چند روز دردم آرام بود ولی به محض رفتن به کار و نشستن به مدت شش ساعت دردم شروع شده و شدیدا درد دارم کارمن خیاطی است امکان دارد بیماری دیگری باشد موقعه بلند شدن و چرخیدن در خواب به این طرف و آن طرف حتی قادر به نشستن روی باسن نیستم لطفا راهنمایی کنید دکتر میگوید پوکی استخوان شدید دارم

  Reply
  • admin

   28 مهر 1398 at 19:04

   سلام
   باید بررسی بیشتر بشید و احتمالا نوار عصب گرفته بشه. پوکی استخوان ربطی به ای مشکلتان ندارد

   Reply
 25. احمد

  30 مهر 1398 at 01:01

  سلام من دیسک کمر داشتم عمل باز انجام دادم تو این دوماه مشکلی نداشتم چند روز پیش یکخورده چیز سنگین درحد ۱۵کیلو بلند کردم فرداش نتونستم راست بشم الان دوباره پشت باسن و پای چپم درد میکنه بنظرتون دوباره برگشته آیا باز باید عمل بکونم و با لیزر نمیشه کاری کرد ممنون اگه جواب بدین

  Reply
  • admin

   30 مهر 1398 at 20:25

   سلام
   احتمالش هست ولی نه زیاد. باید معاینه بشید

   Reply
 26. ولی نیا

  8 آبان 1398 at 21:23

  سلام آقای دکتر خسته نباشید .بنده دیسک بسیار خفیف بین مهر ه ی l5 و s۱ دارم پاهام هم احساس سنگینی میکنه درد ساتیک هم دارم .. آیا با عمل لیزر درست میشه؟ بعد سوال دیگ ای هم داشتم بنده برحسب شغلم یه هفته دیگ آزمون جسمانی دارم چه دارویی و یا آمپولی پیشنهاد میکنید که قبل آزمون استفاده کنم دردی حداقل برا یساعتی احساس نکنم ممنون

  Reply
  • admin

   11 آبان 1398 at 20:57

   سلام
   احتمالا جراحی بسته براتون مناسب هست
   یه مسکنی که بهش عادت دارید بخورید

   Reply
  • N

   3 دی 1398 at 19:52

   با سلام من چند سالی هست دیسک گردن دارم سوالم اینه با لیزر درمان میشم یا ن هزینش هم لطف کنید چقد میشه ممنون

   Reply
   • admin

    4 دی 1398 at 18:19

    سلام
    بدون معاینه و رویت ام ار ای نمیشه جواب دقیق داد

    Reply
 27. حسن

  12 آبان 1398 at 09:49

  سلام آقای دکتر من یک سال بیشتر است دیسک کمر دارم دکتر در منطقه ما گفته اند باید عمل بشود چگونه میتوانم عکس ام ار ای خودم را برای شما بفرستم ببینم میشود با لیزر درمان کرد یا نه با تشکر

  Reply
  • admin

   12 آبان 1398 at 17:47

   سلام
   به شماره 09375106869 واتساپ کنید. البته بدون معاینه دقیق نمیتوان جواب قطعی داد.

   Reply
 28. مجید عباسی

  16 آبان 1398 at 23:18

  سلام دکتر خسته نباشید بنده مشکل درد کمر دارم بعد از انجام عکس برداری متوجه مشکل در دیسک L5و بار یک شدن کانال همان دیسک شدیم الان میخواستم بدون اگر مشکل ساز باشه برام و همچنین نیاز به عمل.هزینه عمل لیزر این دیسک حدود چقدر میشه

  Reply
  • admin

   18 آبان 1398 at 17:29

   سلام
   ممنونم
   اطلاعاتی که دادید خیلی کلی است و بدون معاینه و رویت ام ار ای نمیشه نظر داد

   Reply
 29. ابراهیم ج

  23 آبان 1398 at 07:06

  جناب دکتر سلام خسته نباشید من 43 سال سن دارم از شهریور در انتهای کمر بالای باسن و گردن درد شدید احسال کردم با گرفتن mriمشخص شد مهره 4و5کمر دیسک مقداری بیرون زده و دوتا از مهره های گردن دیسک مقداری باد کرده البته در گردن در بیشتری احسال میکنم و با حرکت گردن قژقژ صدا میده آیا نیاز به عمل دارد و یا بادارو خوب میشه و اینکه امکان ارسال mri براتون به چه صورت هست اگر شبکه مجازی دارید بفرمایید براتون بفرستم تا در صورت نیاز به عمل مزاحم شما بشم.تشکر

  Reply
  • admin

   3 آذر 1398 at 17:27

   سلام
   با توجه به توضیحاتتون احتمال نیاز به عمل کم هست.
   به اینستاگرام بفرستید

   Reply
 30. بنی هاشمیان

  5 آذر 1398 at 20:38

  سلام
  پدربزرگ من در سن ۸۲ سالگی مبتلا به تنگی نخاع هستند و درد در ناحیه پا دارند ضمنا توانایی عمل جراحی را ندارند، آیا با این روش امکان درمان ایشان وجود دارد؟ آیا این عمل در شیراز انجام می شود؟ به کجا باید مراجعه کنیم؟
  متشکرم

  Reply
  • admin

   6 آذر 1398 at 18:04

   سلام
   قابل انجام هست.
   به اقای دکتر فرپور در شیراز مراجعه کنید

   Reply
 31. حمیدرضا یزدوئی

  14 آذر 1398 at 09:54

  سلام اقای دکتر من دچار کمر درد شدم و هر طوری که میخوابم بازم کمرم درد میکنه میخواستم بدونم این مشکل از چیه ایا امکان رفع مشکل هم هست یا خیر؟

  Reply
  • admin

   17 آذر 1398 at 18:34

   سلام
   احتمالا مشکلتون گذرا هست و با بهبود کمردرد مشکلتون حل میشه
   باید پیگیری بشید و معاینه بشید

   Reply
 32. فاطمه

  24 آذر 1398 at 22:15

  سلام آقای دکتر
  من 35 سالمه وحدود شش هفته پیش مشکلی پیش اومد که بشدت عصبی شدم و البته طی یه ماه مدام یا نشسته یا خوابیده درحال مطالعه بودم بخاطر امتحانم ازون موقع کمرم درد گرفته و سه هفته پیش دوتا دیگ بزرگ هم شستم طی شش هفته نشستن حتی باندازه پنج دقیقه برام دردناک میشد در ناحیه کمر سمت راست بیشتر بعد بلند شدن برام با خشکی کمر و پام همراه میشد بازم استراحت کردم الان سه روزه بلند شدن هم برام سخت شده و نمیتونم کارام رو انجام بدم حتی کارای شخصی
  دوسال پیش هم بخاطر کار سنگین یه هفته ای کامل کمرم گرفت و نتونستم بلند شم تا رفتم ام ارای و دکتر گفت بیرون زدگی دیسک بطور خفیف دارم و فرستادم فیزیوتراپی بعداون بد نبودم تا شش هفته قبل و امروز
  نظرتون درمورد مشکل بنده چی هست ؟ و من باید چکار کنم؟ آیا باید با لیزر عمل بشم؟
  آیا بیمه البرز قبول میکنید؟
  آقای دکتر من بچه ندارم آیا حامله شدن برام مضره بااین شرایط؟

  Reply
  • admin

   25 آذر 1398 at 18:23

   سلام
   باید معاینه بشید تا بتونم نظر دقیق بدم

   Reply
 33. عباداله بالایی

  25 آذر 1398 at 12:44

  سلام آقای دکتر مادرم ۶۵ سالشه،چند سالیه کمردرد داره ،الان ام ار ای که داده پارگی دیسک وجابجایی مهره داره آیا بالیزر قابل درمانه،در ضمن دیابت نوع ۲ هم هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید اگر قابل لیزر ه تا بیارم زحمتشو بکشید ،

  Reply
  • admin

   26 آذر 1398 at 17:46

   سلام
   لطفا ام ار ای رو بفرستید

   Reply
 34. محمد

  27 آذر 1398 at 15:36

  سلام خسته نباشید
  من پسر 15 ساله هستم و دیسک کمر خفیف دارم و کمرم درد میکند
  آیا به نظر شما قابل درمانه
  و برگشت پذیره

  Reply
  • admin

   27 آذر 1398 at 19:02

   سلام
   ممنونم
   بله درمان پذیر هست

   Reply
 35. سعید

  1 دی 1398 at 16:54

  سلام وقت بخیر..
  کمرم یکماه درد گرفته الان دردش زده به پاهام و خیلی اذیت میشم برای راه رفتن..ام آر آی گرفتم دکتر گفته پارگی دیسک داری و تنگی کانال و مهره 4و5 داره فشار میاره به نخاع میخواستم بدونم لیزی میشه عمل کرد و اگه لیزی عمل بشم دوباره برگشت دردی داره یا نه..و هزینه اش تقریبا چقدر میشه..سپاس از شما

  Reply
  • admin

   1 دی 1398 at 18:17

   سلام
   ام ای ای رو بفرستید

   Reply
 36. حسینی

  2 دی 1398 at 22:37

  سلام وقت بخیر اقای دکتر ممنون که وقت میزارین
  وباحوصله پاسخ میدین ۴ماه پیش برای درمان پارگی مینیسک زانو به دکتر مراجعه کردم گفتن بیشتر مشکل از کمره بعد از MRIمتوجه شدم ۳تا از دیسکهام بیرون زده یکیشم دچار پارگی شده ایا با لیزر قابل درمان است

  Reply
  • admin

   4 دی 1398 at 18:17

   سلام
   ممنون
   ام ار ای رو بفرستید دایرکت اینستا

   Reply
 37. حسینی

  2 دی 1398 at 22:48

  سلام یکسالو نیم قبل کمر مادرم که دچار در رفتگی ۴تا از مهره هاشون شده بودن رو عمل کردیم اما هنوز در ناحیه لگن وبالای باسن درد وروی پای ایشون هم ورم داره از نشانه های درد شبیه به درد سیاتیکه ایا برای ایشون هم میشه کاری کرد ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  Reply
  • admin

   4 دی 1398 at 18:18

   سلام
   باید معاینه بشن ببینیم علت درد چیه

   Reply
 38. شقايق

  4 دی 1398 at 20:09

  سلام خسته نباشید من ٣٠ سالمه و دیسک کمر دارم عکس ام ار اى دارم. با قرص و استراحت خوب میشه ولی تا حرکت اضافه یى میکنم یا باشگاه ورزشى میرم دوباره شروع میشه.و به پام میزنه دردش . ایا قابل درمان با لیزر هست؟

  Reply
  • admin

   5 دی 1398 at 17:08

   سلام
   لطفا ام ار ای رو تو اینستا بفرستید

   Reply
 39. سید مهدی تقوی

  5 دی 1398 at 00:04

  سلام دکتر…
  من یه فرد۲۵ساله هستم که درد دارم تو قسمت کمرم و این درد یکسره میزنه به پشت زانو سمت راستم و حتی قسمت هایی از کف پاهام رو سر{بی حس}میکنه….پیش دکتر مغز و اعصاب زیاد رفتم اما با فیزیوتراپی خوب نشدم….و همشون بهم گفتن که عمل لیزر یا باز باید انجام بدم….و مشکلمم بیرون زدگی سمت راست دیسکم بوده…
  حالا میخواستم
  ۱-بدونم هزینه این نوع عمل با لیزر حداقل و حداکثر چقدر هست.
  ۲-آیا میشه با استفاده از بیمه های تکمیلی و جورواجور هزینه رو‌کم کرد!؟؟؟
  دکتر ممنون میشم جوابمو بدید…خیلی ممنون.

  Reply
  • admin

   5 دی 1398 at 17:09

   سلام
   لطفا ام ار ای رو بفرستید اینستاگرام

   Reply
 40. محمدرضا

  11 دی 1398 at 17:54

  سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم من دیسک گردن شدید دارم آخه خواب ندارم از درد و انگار گردنم میخواد بیفته نمیشه تکون داد و اینکه کتف و شونه هام از درد بیچاره ام کردن هیچ حالتی نمیتونم دراز بکشم. دفترچه تامین اجتماعی دارم میخواستم بدونم با عمل لیزر چقدر هزینه بر می داره ، تورو خدا با تخفیفش حساب کنید گرفتارم تو این شرایط گرونی و بی پولی . هزینه چقدر میشه دکتر جان ممنونم از جواب دادنتون 🌹

  Reply
  • admin

   24 دی 1398 at 18:52

   سلام
   اول باید دید درمان مناسب برای شما چه درمانیه.

   Reply
 41. رضا نصیرپور پروین

  12 دی 1398 at 14:33

  سلام. من چند سالی هست که از ناحیه طرفین کمرم، درد دارم بخصوص از سمت راست،که بعضی وقتا به پا و کف پام میزنه. دکترهای بیشتری مراجعه کردم، یکی نظر داده مشکلی نداری،یکی گفته دیسک کمر داری، یکی گفته تنگی کانال نخاعی داری، یکی هم گفته مفصل ساکروایلیاک مشکل داره. میخواستم بدونم اگه من عکسهای(ام آر آی)رو واستون بفرستم، میتونین بگین مشکل کمر درد من که در طرفین کمرم دارم چیه؟
  ممنون میشم اگه راهنمائیم کنین.

  Reply
  • admin

   24 دی 1398 at 18:51

   سلام
   به اینستاگرام بفرستید. اما اصل تشخیص معاینه است

   Reply
 42. نگین

  15 دی 1398 at 11:13

  سلام.
  من ۲۸ سال سن دارم و بنا به تشخیص دکتر دیسک بین مهره ۴ و ۵ پاره شده. می خواستم بدونم هزبنه لیزر دیسک کمر چقدر هست؟

  Reply
  • admin

   24 دی 1398 at 18:48

   سلام
   اول باید دید کاندید مناسب این کار هستید یا خیر

   Reply
 43. ناصر

  11 بهمن 1398 at 19:40

  سلام
  ۱۰ سال پیش دیسک کمرم رو عمل کردم و پلاتین گذاشتم الان دوباره درد گرفته آیا میشه با لیزر درمان کرد ؟

  Reply
  • admin

   20 بهمن 1398 at 19:48

   سلام
   اگه مورد مناسب باشه بله

   Reply
 44. علی

  21 بهمن 1398 at 08:13

  سلام خسته نباشید من دیسک گردن خفیف دارم میخواستم ببینم میشه با لیزر دیسک را بر طرف کرد ممنون

  Reply
  • admin

   21 بهمن 1398 at 19:56

   سلام
   به احتمال زیاد بله. اول باید شرایطتون بررسی بشه

   Reply
 45. نورمحمد ب

  30 بهمن 1398 at 01:31

  سلام من دو دیسک گردن ( C3 و C7 ) دارم و دردش هم به دست چپم هیزنه . آیا با بیزر درمانی میشه معالجه کرد . 33 ساله هستم .
  و هزینه اش با دفترچه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی چقدر میشه . ممنون میشم جواب بدید . با تشکر .

  Reply
  • admin

   30 بهمن 1398 at 18:33

   سلام
   بستگی به وضعیت دیسکتون داره. ام ار ای رو در اینستا بفرستید

   Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *