مطب کرج: خیابان بهشتی، جنب زیر گذر، برج ارم، طبقه 2، واحد 5

026-32265707 - 09375106869

مطب تهران: اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

روز و ساعت مطب تهران: دوشنبه ساعت 10 تا 12 صبح

021-44426690

Oskuie Physical Medicine Clinic

سه فعالیت توصیه شده برای تسکین دردهای کمر

بهترین کاری که می توانید برای کاهش درد کمر انجام دهید فعالیت های ساده ای است که می توانید بدون استفاده از نیروی بیش از حد انجام دهید و به تقویت عضلات کمک کنید.

آیا می خواهید کمردرد را تسکین دهید؟ کمردرد به هر دلیلی ممکن است در سراسر بدن رخ دهد و ممکن است از سایر اوقات قوی تر باشد.

به دلیل حجم کار ، کمر شما هم به شکل آزار دهنده و هم اذیت کننده ، یکی از قسمت هایی است که اغلب در معرض  درد قرار دارد. به طور کلی ، درد به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد:

 • بیماری ها
 • ضربات مستقیم
 • خستگی
 • استفاده بیش از حد
 • کبودی

اما ممکن است ظهور کمر درد با موارد ذکر شده در بالا متفاوت باشد. نمونه بارز آن ، دردی است که در عصر مدرن ما رخ می دهد. یک سبک زندگی بی تحرک نمونه بارز این است و تأثیر زیادی در وضعیت شما دارد.

امروزه، کمر درد:

کمردرد این روزها بسیار متداول است و معمولاً به شغل فرد یا کارهای روزمره او بستگی دارد. سبک زندگی که به طور مداوم در مقابل کامپیوتر می نشینید باعث می شود وضعیت بدی داشته باشید.

یک خطای تکراری:

برخلاف آنچه معقول است ، وقتی شروع به تجربه کمردرد می کنیم ، همچنان بدون حرکت به زندگی ادامه می دهیم. این حرکت ممکن است ایده خوبی به نظر برسد ، زیرا نمی خواهیم از کمر درد آزار و اذیت بیشتری ببینیم.

با این حال ، این یک اشتباه معمول است. حتی اگر سعی کنید به خودتان کمک کنید ، فقط اوضاع را بدتر می کنید. اول از همه ، برای به دست آوردن یک نظر حرفه ای ، باید با مشورت با متخصص مورد اعتماد خود شروع کنید.

همچنین تمرینات مفیدی وجود دارد که می توانید برای کاهش کمر درد انجام دهید! اگرچه ممکن است کمی متناقض به نظر برسد ، برخی از فعالیت های بدنی می توانند فواید فوق العاده ای برای تسکین دردهای کمر داشته باشند. در ادامه این مقاله بهترین فعالیت هایی را که می توانید هنگام تحمل این شرایط انجام دهید به شما نشان خواهیم داد.

سه فعالیت توصیه شده برای تسکین دردهای کمر

 1. یوگا برای تسکین کمر درد:

یوگا یک سنت بسیار قدیمی است که به تدریج شروع به شناخته شدن کرده است. یوگا بدن ، ذهن و روح را بهبود می بخشد. یوگا به لطف موقعیت های استقرار ، مدیتیشن و تکنیک های تنفس ، آرامش می دهد و بر سلامتی شما تأثیر می گذارد. در درمان های پیشگیرانه و بهبود استفاده شده است. با انجام یوگا و خوب غذا خوردن می توانیم به سلامتی و آرامشی برسیم که ما را به سمت زندگی بهتر سوق دهد.

در دنیای امروز ، عجله ، زندگی مطابق ساعت ، دقیق بودن ، تعهدات و اضافه کاری باعث می شود استرس و پریشانی به روشی غیرقابل اجتناب ایجاد شود. به همین دلیل یوگا برای افرادی که استرس مداوم دارند ، یک نوع ورزش عالی است.

این فعالیت به خودی خود یک نظم و انضباط کاملاً کامل است. علاوه بر این ، با توجه به حرکات درگیر و قدرت لازم برای انجام آنها ، یوگا یکی از پیچیده ترین تمرینات است.

 • این تمرین علاوه بر قدرت ، انعطاف پذیری و مقاومت به افزایش توانایی های فیزیکی بدن  کمک می کند
 • ستون فقرات ، مفاصل و تنفس اساس یوگا را تشکیل می دهند.
 • انجام صحیح یوگا به تقویت کمر شما کمک می کند ، همچنین در آینده از کمر درد احتمالی جلوگیری می کند.

سه فعالیت توصیه شده برای تسکین دردهای کمر

 1. شنا کردن:

شنا یکی از کاربردی ترین و مفیدترین ورزش ها برای سلامتی شما است. چه برای سرگرمی و چه در رقابت ، متوجه هم اثرات جسمی و هم روانی خواهید شد.

از جمله موارد مثبت شنا این است که به شما در تسکین کمردرد کمک می کند زیرا این قسمت را تقویت می کند. بنابراین ، برای جلوگیری از این مشکل کاملاً مؤثر است.

این ورزش با چهار سبک برای تقویت عضلات در بازوها و باسن و همچنین عضلات پشت و کمر  شما کار می کند. آب به عنوان یک مقاومت در برابر حرکت بدن شما حرکت می کند. این سیستم عضلانی شما را تقویت می کند.

اما ، زمان سپری شده در استخر نیز به بهبود کمک می کند. با کاهش وزن بدن باعث کاهش اصطکاک بین مفاصل و ستون فقرات شده و نتایج مثبتی برای کمر شما ایجاد می کند.

سه فعالیت توصیه شده برای تسکین دردهای کمر

 1. پیلاتس:

Pilates احتمالاً یکی از فعالیت های مفید امروزه است. این امر به این دلیل است که عملکرد پیلاتس برای تقویت ناحیه هسته (کمر ، شکم و عضلات جانبی شکمی) کار می کند.

انجام پیلاتس برای وضعیت بدن شما بسیار مفید  خواهد بود. با این وجود ، درد در کمر شما کاهش می یابد و از هرگونه درد در آینده جلوگیری می شود. گفته می شود این فعالیت یکی از امن ترین و پایه و اساس یک حرکت هوشمندانه است.

Source: www.sagligabiradim.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *