مطب کرج: خیابان بهشتی، جنب زیر گذر، برج ارم، طبقه 2، واحد 5

026-32265707 - 09375106869

مطب تهران: اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

روز و ساعت مطب تهران: دوشنبه ساعت 10 تا 12 صبح

021-44426690

Oskuie Physical Medicine Clinic

تمرینات ساده برای داشتن پاهای قوی

از جمله کارهایی که برای زیبا شدن انجام می دهیم، تمرینات پا مهم است زیرا بیشتر ما دوست داریم پاهای عالی داشته باشیم. داشتن پاهای قوی و محکم رویای همه است. علاوه بر توجه به ظاهر آنها ، نباید اهمیت این اندام ها را در سلامتی و کار بدن از دست دهید زیرا پاهای شما خسته ترین قسمت  بدن شما هستند.

فرقی نمی کند بیشتر وقت خود را صرف نشستن یا ایستادن کنید. پاهای شما به هر طریقی خسته می شوند ، ضعیف می شوند ، عضلات آنها ضعیف می شوند و باعث ایجاد درد ناخوشایند می شوند.اینها معمولاً به دلیل عدم تحرکی است که باعث فشار بیش از حد به رگ های خونی و مشکلاتی مانند احتباس آب ، واریس و تورم می شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز این مشکلات، تقویت عضلات پا با تنظیم گردش خون و لنف در پاها و از بین بردن سموم و مایعات اضافی با حرکات است. تمرینات ویژه و بسیار مؤثری وجود دارد که شما می توانید  برای دستیابی به پاهای قوی انجام دهید.

مزایای داشتن پاهای قوی:

علاوه بر داشتن پاهایی که از نظر ظاهری زیبا هستند، تقویت آنها باعث سلامتی شما می شود. در زیر دلایل دیگری برای تقویت پاهای شما آورده شده است:

 • همانطور که برای تقویت پاهای خود تلاش می کنید ، به آن شکل نیز می دهید. در نتیجه صاحب عضلات زیبایی در قسمت های تحتانی و میانی پاها می شوید.
 • تقویت پاها برای سلامتی بسیار مهم است زیرا این حرکات، گردش خون در پاها را تنظیم می کند به طوری که مایعات اضافی و ورم که در بدن حفظ می شود به راحتی از بین می رود.
 • پاهای قوی شما را نیز تقویت می کند، از صدمات جلوگیری می کند، مفاصل را انعطاف پذیر می کند و کل بدن را احیا می کند.
 • احساس خستگی را کاهش می دهد زیرا پاهای شما قوی تر می شود.
 • اعتماد به نفس شما افزایش می یابد زیرا داشتن پاهای زیبا به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید.

تمرینات ساده برای داشتن پاهای قوی

موثرترین حرکات تقویت کننده پا چیست؟

ابتدا ، قبل از ورزش به طور صحیح بدن را گرم و حرکات کششی انجام دهید، اینگونه از آسیب های احتمالی محافظت می شوید. همچنین توصیه می شود که بعد از ورزشحرکات کششی انجام دهید.

تمرینات اسکوات:

تمرینات اسکوات ، یکی از موثرترین حرکات برای تقویت پاها ، بسیار آسان نیز است.

 • موقعیت شروع: با پشت و سر صاف سرپا بایستید و پاهای خود را به همان عرض شانه ها باز کنید.
 • ورزش: تنفس کنید ، زانوها را به آرامی و کم خم کنید و باسن و قسمت فوقانی پاها را به طوری که موازات زمین باشد پایین بیاورید. می توانید بازوها را در طرفین رها کرده یا کشش دهید. دوباره به حالت ایستاده خود بازگردید و این حرکت اسکوات را تکرار کنید.

تمرینات زانو زدن (Lunge):

این تمرین یکی دیگر از تمرینات آسان است که می توانید برای پاهای قوی انجام دهید.

 • موقعیت شروع: با پاها در کنار هم ، دستان بر روی باسن و سر و پشت  صاف سرپا بایستید.
 • ورزش: با یکی از پاهایتان به جلو قدم بگذارید و تا زاویه 90 درجه بین آنها به آرامی زانوها را خم کنید. بعد از ایستادن در این حالت به مدت 3-2 ثانیه ، دو پای خود را در کنار هم قرار داده و به حالت اول برگردید. همین کار را با پای دیگر خود انجام دهید. این حرکت را به طور مساوی برای هر دو پا تکرار کنید.

استپ:

این حرکات برای تقویت و شکل دادن به پاهای شما بسیار مفید است ، اما ممکن است ابزارهای مورد نیاز برای انجام استپ در خانه های شما موجود نباشد. در چنین مواردی می توانید این حرکات را روی پله ها انجام دهید.

 • موقعیت شروع: با پشت و سر صاف سرپا بایستید و یک پا را روی صفحه استپ (یا پله) قرار دهید.
 • ورزش: در حالی که پایی که روی استپ است قائم و پای دیگر در هوا، با قرار دادن وزن کل بدن بر روی پایی که روی استپ قرارد دارد ، بدن را بلند کنید. همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید. حرکت را برای هر دو پا چندین بار تکرار کنید.

دویدن در جایی که قرار دارید:

این تمرین آسان است و یکی از حرکاتی است که حتما باید انجام دهید.

 • موقعیت شروع: پاهای خود را هم عرض باسن باز کنید و دست های خود را در سطح قفسه سینه خم کنید.
 • ورزش: به نوبه ، سعی کنید پاشنه ها به باسن بخورد و این حرکت را با ریتمیک ادامه دهید. بعد از 30 بار انجام حرکات استراحت کنید.

پل:

این حرکت یکی از موثرترین حرکات برای تقویت پاها است. همچنین باعث فرم دهی باسن می شود.

 • موقعیت شروع: به شکلی که صورت رو به هوا باشد روی فرش یا مات دراز بکشید. ساق پا خود را خم کنید و پاها را صاف بر روی زمین فشار دهید.
 • ورزش: باسن خود را از زمین بلند کنید تا زمانی که یک پل صاف با بدن خود بسازید. چندین بار این حرکت را تکرار کنید.

Source: www. sagligabiradim.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *