مطب کرج: خیابان بهشتی، جنب زیر گذر، برج ارم، طبقه 2، واحد 5

026-32265707 - 09375106869

مطب تهران: اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

روز و ساعت مطب تهران: دوشنبه ساعت 10 تا 12 صبح

021-44426690

Oskuie Physical Medicine Clinic

تجویز حرکات اصلاحی در سنین کودکی چه اهمیتی دارد؟

حرکات اصلاحی در سنین کودکی در جهان مخصوصا در ایالات متحده تاثیرات مثبتی بر سلامتی جوانان گذاشته است. نیاز به مربیان ورزشی با تجربه برای کار با ورزشکاران نوجوان و القای سبک زندگی سالم و جلوگیری از آسیب‌دیدگی، امروزه در تمام جوامع احساس می شود.

هر فردی این امکان را دارد که یک برنامه آموزشی برای افرادی که سن نسبتا کمی دارد تهیه کند، اما یک مربی شخصی و یک متخصص کاردان در حرکات اصلاحی بهترین و پیشرفته ترین ابزارها را برای توسعه و اجرای یک برنامه کارآمد آموزشی برای کودکان پیاده می کند.

کودکان برای به چالش کشیدن در فعالیت ورزشی آماده هستند. همچنین برای مربیان شخصی که به دنبال کسب تجربه و حرکت به سمت ورزش های اصلاحی هستند، کار با کودکان روشی منحصر به فرد برای گسترش صنعت تناسب اندام است.

همانطور که می دانید کودکان و نوجوانان باید حداقل ۶۰ دقیقه در روز فعالیت بدنی داشته باشند. با این حال، کمتر از 24 درصد از کودکان 6 تا 17 ساله این نیاز روزانه را برآورده می کنند. فعالیت بدنی و تمرینات ورزشی باید چالش برانگیز باشند.

کودکان باید تشویق شوند که در فعالیت هایی ورزشی که به آن علاقه دارند، شرکت کنند. اگر در رابطه با ورزش های اصلاحی اطلاعاتی دارید، این گفتار برای شما نوشته شده است. بنابراین با مطالعه آن جواب سوالات خود را خواهید گرفت.

تجویز حرکات اصلاحی در سنین کودکی چه اهمیتی دارد؟

با حرکات اصلاحی در سنین کودکی آشنا شوید

همانطور که تلاش بر افزایش سطح آمادگی جسمانی کودکان داریم، مربیان شخصی باید این نکته را بدانند که برخی از بچه ها علاقه به ورزش های حرفه ای دارند و برخی دیگر درگیر سایر فعالیت های بدنی مانند رقص، ورزش های رزمی و کلاسهای تربیت بدنی هستند.

هنگام برنامه ریزی تمرینات ورزشی برای کودکان خود، سن، توانایی و اهداف تناسب اندام او را در نظر بگیرید. ورزش اصلاحی ممکن است در برخی کودکان باعث ایجاد درد شود، اما در عین حال به بازیابی و بهبود ثبات، تعادل، تحرک و وضعیت بدن کمک می کند.

یک متخصص ورزش اصلاحی باید روی شناسایی مسائل حرکتی، عوامل خطر و درمان اختلالات حرکتی متمرکز باشد.

کارهای روزمره برای حرکات اصلاحی

علاوه بر رفتارهایی که ممکن است باعث ایجاد یک سبک زندگی فعال می شود، ایجاد یک برنامه برای گرم کردن بدن است. این برنامه باید قبل و بعد از هرگونه فعالیت ورزشی انجام شود که از کشش استاتیک، حرکات پویا و تمرینات فعال سازی تشکیل شده است.

یک برنامه عالی برای گرم کردن باید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه طول بکشد؛ بنابراین قبل از هرگونه حرکات اصلاحی در سنین کودکی برنامه ایده آلی برای گرم کردن داشته باشید.

تجویز حرکات اصلاحی در سنین کودکی چه اهمیتی دارد؟

خطرات احتمالی ورزش های اصلاحی

مزایای فعالیت بدنی در رشد کودکی بسیار زیاد است. همچنین تاثیرات منفی تمرین بیش از حد و ورزش در رشد کودک قابل بحث نیست. تحقیقات نشان داده است کودکانی که بیش از هشت ماه به طور مداوم در یک کلاس ورزشی شرکت می کنند، بیش از سایر کودکان همسن خود در هفته وقت بیشتری را در فعالیت ها می گذرانند با این وجود خطر آسیب دیدگی آن ها نسبت به سایر کودکان بیشتر است.

چگونه از ورزش بیش از حد اجتناب کنیم؟

برای مبارزه با تمرین بیش از حد، اطمینان از خلاقیت کودکان در فعالیت بدنی نکته ای بسیار مهم است. برنامه ها باید متنوع و جذاب باشند و اگر در حال ورزش هستند، به کودک اجازه داده شود که برای سایر فعالیت ها نیز وقت بگذارد.

ورزش اصلاحی چگونه به کودکان کمک خواهد کرد؟

آموزش و انعطاف پذیری در ورزش اصلاحی قدرت، هماهنگی و ثبات را برای کودک ما ایجاد می کند. بسته به سن آن ها، زمانی که تمرینات قدرتی با تمرینات تعادلی و تمرینات وزنی ترکیب شوند، برنامه بسیار موثری برای آن ها به حساب می آید.

آموزش چگونگی کنترل بدن به کودکان به تنهایی از آسیب های اشتباه جلوگیری می کند. این تنها یک مزیت ورزش اصلاحی است. کودکان این امکان را دارند که نحوه کشش و استفاده از فرم مناسب را با یک متخصص ورزش بیاموزند. این آموزش ها ممکن است برای آن ها بسیار سرگرم کننده باشند.

تجویز حرکات اصلاحی در سنین کودکی چه اهمیتی دارد؟

ورزش اصلاحی دقیقا به چه معنا است و چه اهمیتی دارد؟

حرکات اصلاحی در سنین کودکی آنقدر اهمیت دارد که تمام پزشکان آن را تجویز می کند. ورزش اصلاحی به حرکتی گفته می شود که از درک آناتومی، حرکت شناسی و بهبود کیفیت کلی حرکت در حین تمرینات و زندگی روزمره استفاده می کند.

ورزش اصلاحی برای کودکان در محدوده سنی ۴ تا ۹ سال اهمیت فراوانی دارد. در ادامه به شرح اهمیت این حرکت خواهیم پرداخت.

  • افزایش انعطاف پذیری؛
  • فعال شدن عضله؛
  • افزایش پایداری مفصل؛
  • درمان الگوهای حرکتی؛
  • ارتقای توانایی بهبودی؛
  • آماده کردن بدن برای ورزش های حرفه ای؛
  • اصلاح عدم تعادل عضلات.

چرا کودکان باید حرکات اصلاحی را انجام دهند؟

حرکات اصلاحی در سنین کودکی باعث فعالیت کودک می شود. این کار او را از تنبلی و بی حوصلگی نجات می دهد. ورزش به کودک این اجازه را می دهد که قدرمند، پرانرژی و دارای ذهنی فعال باشد. در اوایل کودکی است که کودکان دوست دارند فعالیت های جدیدی را انجام دهند.

فعالیت های بدنی باعث رشد و نمو سالم کودک می شود. ورزش کمک می کند که استخوان ها و عضلات کودک قوی تر شود. همچنین در تناسب قلب و عروق کودک بسیار موثر واقع شده است.

فعالیت های بدنی به رشد مهارت های حرکتی بهتر و تمرکز و تفکر کمک شایانی می کند. فعالیت های بدنی باید با زندگی کودکان خردسال ترکیب شود که در طول زندگی با مشکلاتی مواجه نشوند. کودکانی که در سنین پایین تر به فعالیت بدنی و ورزش پرداخته اند در دوران بلوغ، سالم تر و تندرست تر از سایر افرادی هستند که هیچ گونه فعالیتی انجام نداده اند. حرکات اصلاحی در سنین کودکی فواید مختلف و مفیدی دارد که فراتر از رشد جسمی است.

کودک با شرکت در فعالیت های بدنی از نظر جسمی، روحی، اجتماعی و عاطفی رشد خواهد کرد. استفاده روزافزون از فناوری و مراقبت های روزانه با تمرکز بر فعالیت های ذهنی باعث کاهش حرکت و فعالیت های بدنی کودکان می شود.

کودک باید بیشتر روی فعالیت های بدنی تمرکز داشته باشد. افزایش حرکت و فعالیت بدنی عادات سالم را در کودک ایجاد می کند. از جمله فواید این ورزش اصلاحی بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس است. همچنین در ایجاد مهارت های اجتماعی، شناختی و عاطفی سالم نیز به کودک دلبند شما کمک می کند.

با ورزش اصلاحی به کودک خود سلامتی را هدیه دهید

با مزایای حرکات اصلاحی در سنین کودکی آشنا شده اید. با شرکت کردن کودکان در فعالیت های ورزشی تمرکز و اعتماد به نفس آن ها رشد خواهد کرد و در آینده دچار مشکلات احساسی و عدم عزت نفس نخواهد شد.

مهارت های اجتماعی را با ورزش های اصلاحی به کودک هدیه خواهید داد. این نکته را بدانید که هیچ چیز جز ورزش به کودک در حل مشکلات جسمی و روحی او کمک نخواهد کرد. بنابراین در اسرع وقت کودک خود را به کلاس های ورزشی بفرستید.

البته این نکته را بدانید که ورزش اصلاحی برای هر فردی که در زمینه تناسب اندام یا سلامتی فعالیت دارد، بسیار مفید است.

Source: www.issaonline.com, www.nasm.org, ovakdjokovicfoundation.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *