برای داشتن ستون فقرات سالم چگونه می توان تختخواب مناسب انتخاب کرد؟


برای داشتن ستون فقرات سالم ، یک تختخواب با کیفیت باید متناسب با نوع بدن ما انتخاب شود ، متخصصان خاطرنشان می کنند که تختخواب مناسب باید ستون فقرات خواب را در یک خط مستقیم ، بدون در نظر گرفتن موقعیت خواب فرد ، تراز و پشتیبانی کند. به گفته متخصصان ، موقعیت هایی که می خوابیم و نحوه دراز کشیدن این  تراز و پشتیبانی را تغییر می دهند. به همین دلیل ، مهم است که تخت با این تغییرات سازگار شود.

تخت باید از ستون فقرات به درستی پشتیبانی کند:

انتخاب تشک نه تنها برای کسانی که از کمردرد یا پشت درد رنج می برند، بلکه برای کسانی که این مشکل را ندارند نیز مهم است. “اگر کمر درد داریم ، باید سفت ترین تشک را بخریم. این تفکر امروز بطور قابل توجهی تغییر کرده است. با این حال، به عنوان یک عقیده رایج پذیرفته شده است که انتخاب تشک نه تنها برای کسانی که از کمردرد رنج می برند، بلکه برای کسانی که این درد را ندارند نیز مهم است و تختی که از ستون فقرات پشتیبانی می کند باید به درستی انتخاب شود.

تشک مخصوص کمر درد

در انتخاب تخت به این نکات توجه کنید!

“آیا ترجیح و سلیقه یا راحتی شخصی باید در اولویت باشد؟ یا اینکه خوابیدن روی تخت در فروشگاه و احساس خوب به این معنی است که تخت از ستون فقرات ما برای چندین سال محافظت می کند؟ چگونه باید تختخواب خود را انتخاب کنیم؟ بیایید با چند نکته تشک مناسب خود را پیدا کنیم:

باید از شکل ستون فقرات پشتیبانی کند:

یک تشک نیاز به حمایت و محافظت از شکل ستون فقرات شما دارد: ما زیاد متوجه نمی شویم ، اما وضعیت مناسب هنگام خواب نیز مهم است. ماهیچه ها و رباط های اطراف ستون فقرات ما باید هنگام خواب شل شوند.

افرادی که باسن پهن دارند باید تشک نرم تری را ترجیح دهند:

اگر تشک خیلی سفت یا خیلی نرم است ، این ساختارهای اطراف ستون فقرات شما نمی توانند آرام شوند. سفتی کافی را باید جستجو کرد ، که این هم در افراد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال: افرادی که باسن پهن دارند تشکی را که کمی نرم تر است ترجیح می دهند و ستون فقرات خود را برای جلوگیری از کمردرد احتمالی در یک راستا نگه می دارند. به افرادی که باسن باریک تری دارند توصیه می شود تشک سفت تر انتخاب کنند.

تشکی با سختی متوسط ​​انتخاب کنید:

اگر مطمئن نیستید ، یک تشک با ” ​​سختی متوسط ” انتخاب کنید. در مطالعه ای که بر روی بیش از 300 فرد با کمردرد انجام شد ، از افراد خواسته شد که تخت های با ” سختی متوسط ​​ ” یا “سخت” را به مدت 90 روز امتحان کنند.  نشان داده شده است که ناراحتی در کسانی که از تخت های با      “​​سختی  متوسط ” استفاده می کنند کم تر است.

تست مهم است:

تست می تواند ایده خوبی باشد: اگر در هتل یا خانه یکی از دوستانتان خواب عالی داشته اید ، می توانید مارک و شماره تخت را بگیرید.  در برخی از شرکت ها،  هنگام خرید تشک می توان از آن به مدت 30 تا 100 روز استفاده کرد و در صورت عدم رضایت ، آن را پس می گیرند. 

تشک جدید می تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد:

تشک مخصوص دیسک کمر

خرید یک تشک جدید می تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد. در مطالعه ای از دانشگاه ایالتی اکلاهما ، به 62 نفر تخت جدید داده شد و به مدت 28 روز پیگیری شد. نشان داده شده است که تقریباً همه بهتر و بهتر می خوابند. همچنین در این مطالعه عنوان شد که تشک های ارزان قیمت بیشتر از تشک های گران قیمت باعث کمردرد می شوند. میانگین زمانی که شرکت کنندگان از تخت های قدیمی خود استفاده می کردند 9.5 سال بود. این دوره در مطالعه به عنوان عمر تخت ذکر شده است. اگر 9 یا 10 سال از تشک استفاده کرده اید ، زمان تعویض آن تشک فرا رسیده است. 

وضعیت خوابیدن نیز مهم است:

  بالش و موقعیت خواب نیز برای کیفیت خواب بسیار مهم است. حتی اگر تشک مناسب داشته باشید ، وضعیت خواب و استفاده از بالش هایی که از ناحیه سر و گردن حمایت می کند نیز برای یک خواب سالم و با کیفیت مهم است. “یک تشک باید ستون فقرات را بدون توجه به موقعیت خواب در یک خط مستقیم تراز و پشتیبانی کند.

“موقعیت هایی که می خوابیم و نحوه دراز کشیدن ما نیز این تراز و پشتیبانی را تغییر می دهد. مهم است که تختخواب با این تغییرات سازگار شود. خواب سالم هم برای ترشح هورمون های ترشح شده در هنگام خواب عمیق و هم برای تجدید سلول و هم برای بیداری  و پرانرژی بودن ما بسیار مهم است. برای یک ستون فقرات سالم ، ما باید یک تشک با کیفیت و متناسب با نوع بدن خود انتخاب کنیم. “

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دریافت مشاوره دایرکت اینستاگرام:
    droskuie_clinic@