بایدها و نبایدهای نوار عصب و عضله چیست؟


نوار عصب و عضله به شما کمک می کند که از سیستم عصبی خود آگاه شوید، بر این اساس توجه داشته باشید که برای برای بررسی دقیق این تست بهتر است، از نظر افراد متخصص استفاده کنید. در ادامه می توان گفت، بدن انسان مولد الکتریسیته است و این الکتریسیته در نهایت باعث می شود که پیام های عصبی به کل بدن منتقل شوند.

پیام هایی عصبی مانند گرما، سرما، حرکت دادن اعضای بدن، احساس درد و… از طریق این سیستم صورت می گرد، بر این اساس می توان گفت، سیستم های عصبی نقش مهمی در زندگی انسان ها دارند، که لازم است، عملکرد آنها در بازه های مختلف اندازه گیری شوند که در نهایت دچار آسیب های جبران ناپذیر نشوید.

با توجه به موارد گفته شد، در ادامه به بررسی بیشتر بایدها و نبایدهای نوار عصب و عضله میپردازیم.

هرآنچه که باید از نوار عصب و عضله بدانید

این تست عملکرد نورون های بدن را کنترل می کند که در نهایت متوجه تغییراتی در عملکرد سیستم عصبی بدن شود و به واسطه آن از آسیب دیدگی بدن جلوگیری کند. برخی افراد بر این باورند که نوار عصب و عضله عملکرد روحی و روانی ان ها را نشان می دهد، اما این تفسیر اشتباهی از نتایج این آزمایش است.

دلیل استفاده از نوار عصب و عضله چیست؟

در ادامه به بررسی دلایل استفاده از این روش و فوایدی که برای افراد در طولانی مدت دارد، می پردازیم.

اطلاع از سیستم عصبی در افراد دیابتی

در بیماری هایی مانند دیابت که سیستم عصبی بدن را تحت تأثیر قرار می دهد و در نهایت روی اندامی مانند کمر تأثیر می گذارد و باعث بیرون زدگی دیسک کمر می شود، از این روش می توان، استفاده کرد.

بررسی نوار عصب و عضله به افراد دیابتی کمک می کند که اطلاع درستی از عملکرد بدن خودشان داشته باشند که در طولانی مدت بتوانند، اثرات ناشی از بیماری را کاهش دهند.

اطلاع از آسیب دیدگی سبایدها و نبایدهای نوار عصب و عضله چیست؟

سیستم عصبی

تست نوار عصب و عضله علاوه بر محل آسیب دیدگی شدت آسیب دیدگی را مشخص می کند، بر این اساس می توان گفت، نتایج این تست کمک فراوانی به افراد متخصص برای درمان آسیب دیدگی شما می کند.

اطلاع از آسیب دیدگی در نخاع و گردن

یکی از شایع ترین بیماری هایی که افراد در میانسالی به آن مبتلا می شوند، گرفتگی و دیسک کمر است، بر این اساس توجه داشته باشید که برای بررسی بیشتر این بیماری بهتر است، از تست عصب و عضله استفاده کنید که در نهایت اطلاعات دقیقی از عملکرد بدنتان به شما می دهد.

تست نوار عصب و عضله چگونه انجام می شود؟

تست نوار عصب و عضله در دو مرحله مهم انجام می شود، بر این اساس در ادامه به توضیح مختصری از این مراحل می پردازیم.

مرحله اول

در این مرحله ابتدا پزشک سیستم عصبی شما را تحریک می کند و در ادامه سوزنی را وارد سیستم عصبی شما می کند. به این موضوع توجه داشته باشید که ورود سوزن به بدن شما درد و ناراحتی به وجود نمی آورد و بعد از مدتی نیز اثرات آن از بین می رود.

مرحله دوم

سوزن که همان دستگاه اندازه گیری عملکرد سیستم عصبی است، وارد بدن شما می شود و اگر اختلالی در سیستم عصبی وجود داشته باشد، از طریق نمودار با ارقام آن را ارائه می دهد، در ادامه می توان گفت، در این مرحله هیچ دارویی در بدن شما تزریق نمی شود و آسیبی به شما وارد نمی شود.

در نهایت توجه داشته باشید که اطلاعاتی که از این آزمایش به دست می آورید را به افراد متخصص در این زمینه نشان دهید که در طولانی مدت به آسیب های بیشتری دچار نشوید.

کاربرد تست نوار عصب و عضله

در ادامه به بررسی کاربردهای تست نوار عصب و عضله می پردازیم که در نهایت بیشتر با این روش درمانی آشنا شوید.

  • سندروم تونل کارپ
  • سندروم خروجی قفسه سینه
  • گیر افتادن عصب اولنار
  • دردهای ناشی از دیسک کمر

آیا تست نوار عصب و عضله دردناک است؟

برخی افراد بر این باورند که این تست بسیار دردناک است و به سطح پوست آنها آسیب وارد می کند، به این موضوع توجه داشته باشید که در ابتدای این تست و با وارد شدن سوزن ممکن است، سطح پوست دچار کمی التهاب شود که بعد از مدتی از بین می رود و در نهایت مشکلات فراوانی برای شما ایجاد نمی کند.

در ادامه به این موضوع توجه داشته باشید که بهتر است، برای انجام این تست بهتر است از تجربه افراد ماهرو متخصص استفاده کنید که در نهایت آسیبی به بدن شما وارد نشود.

اقدامات ضروری برای انجام تست عصب و عضله

روز قبل از انجام این تست  نوار عصب و عضله استحمام کنید و سعی کنید از مواد زائد مانند لوسیون ها روی سطح پوست استفاده نکنید. در ادامه توجه داشته باشید که وجود هرگونه مواد زائد روی سطح پوست ممکن است، جواب تست را تغییر دهید و در نهایت باعث آسیب رسیدن به سیستم عصبی شما شود.

سعی کنید، تمام مدارک پزشکی تان را به همراه داشته باشید و هر گونه سابقه بیماری و مصرف دارو را به پزشک اطلاع دهید.

قبل از انجام این تست سطح بدن خود را گرم کنید که هنگام انجام این تست به بدن شما فشار وارد نشود.

هنگام انجام این تست موبایل و وسائل الکتریکی خود را خاموش کنید که برای شما مزاحمت ایجاد نکند.

اگر قبل از انجام این تست از هرگونه داروهای رقیق کننده، استفاده کردید، با پزشک خود مشورت کنید که در نهایت باعث آسیب های جبران ناپذیر برای شما نشود.

اگر مبتلا به هر گونه بیماری هایی مانند نارسایی قلبی، دیابت و… هستید با پزشک خود مشورت کنید که در نهایت این تست باعث تشدید بیماری شما نشود.

بعد از انجام این تست ممکن است، دچار درد و کبودی در قسمتی که سوزن وارد آن شده است، بشوید، بر این اساس توجه داشته باشید که جای هیچ نگرانی نیست، این مورد بعد از گذشت چند روز از بین می رود و در نهایت بدن شما به حالت اولیه خود برمیگردد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی موضوع بایدها و نبایدهای نوار عصب و عضله پرداخته شده است، بر این اساس می توان گفت، این روش یکی از بهترین راه های برای کنترل سلامت سیستن عصبی شما است. بر این اساس توجه کنید که برای انجام این تست بهتر است، از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید که در نهایت دچار آسیب های مختلف نشوید.

امید است مواردی که به آنها اشاره شد، برای شما مفید باشد و آن در جهت افزایش سلامت خود استفاده کنید.

 

منبع: https://www.healthline.com/health/kinesiology-tape

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دریافت مشاوره دایرکت اینستاگرام:
    droskuie_clinic@